| 8/1/2021 | Listing removed | -- |
|
| 7/1/2021 | Listed for rent | $45,000+87.5%$14/sqft |
|
| 1/22/2020 | Sold | $6,000,000-7.6%$1,829/sqft |
|
| 12/27/2019 | Pending sale | $6,495,000$1,980/sqft |
|
| 11/8/2019 | Listed for sale | $6,495,000-1.5%$1,980/sqft |
|
| 9/21/2019 | Listing removed | $6,595,000$2,010/sqft |
|
| 6/13/2019 | Price change | $6,595,000-5.7%$2,010/sqft |
|
| 5/10/2019 | Price change | $6,995,000-1.9%$2,132/sqft |
|
| 4/12/2019 | Price change | $7,130,000-2.1%$2,173/sqft |
|
| 12/22/2018 | Price change | $7,280,000+4.3%$2,219/sqft |
|
| 10/19/2018 | Price change | $6,980,000-6.7%$2,127/sqft |
|
| 9/25/2018 | Price change | $7,480,000-0.1%$2,280/sqft |
|
| 9/22/2018 | Listed for sale | $7,490,000$2,283/sqft |
|
| 9/15/2018 | Pending sale | $7,490,000$2,283/sqft |
|
| 8/6/2018 | Price change | $7,490,000-2.6%$2,283/sqft |
|
| 7/9/2018 | Price change | $7,690,000-3.8%$2,344/sqft |
|
| 4/26/2018 | Price change | $7,990,000-5.9%$2,435/sqft |
|
| 4/26/2018 | Listing removed | $24,000$7/sqft |
|
| 4/6/2018 | Price change | $8,490,000-4.6%$2,588/sqft |
|
| 3/28/2018 | Price change | $24,000+9.1%$7/sqft |
|
| 3/10/2018 | Listed for sale | $8,900,000+33.2%$2,713/sqft |
|
| 2/22/2018 | Price change | $22,000+18.9%$7/sqft |
|
| 1/27/2018 | Price change | $18,500-14%$6/sqft |
|
| 12/19/2017 | Price change | $21,500-14%$7/sqft |
|
| 11/29/2017 | Listed for rent | $25,000$8/sqft |
|
| 12/14/2016 | Sold | $6,680,000+40.6%$2,036/sqft |
|
| 5/28/2010 | Sold | $4,750,000$1,448/sqft |
|