| 6/21/2023 | Listing removed | -- |
|
| 5/12/2023 | Price change | $3,100+3.3%$4/sqft |
|
| 2/28/2023 | Price change | $3,000-3.2%$4/sqft |
|
| 2/20/2023 | Listed for rent | $3,100-11.4%$4/sqft |
|
| 7/11/2022 | Listing removed | -- |
|
| 6/10/2022 | Listed for rent | $3,500$4/sqft |
|
| 5/31/2022 | Listing removed | -- |
|
| 3/29/2022 | Listed for rent | $3,500-56%$4/sqft |
|
| 2/4/2022 | Sold | $1,900,000-4.8%$2,328/sqft |
|
| 7/1/2021 | Listing removed | $1,995,000$2,445/sqft |
|
| 5/6/2021 | Price change | $1,995,000-4.8%$2,445/sqft |
|
| 4/27/2021 | Listed for sale | $2,095,000-3.7%$2,567/sqft |
|
| 4/27/2021 | Listing removed | $2,175,000$2,665/sqft |
|
| 3/25/2021 | Price change | $2,175,000-3.1%$2,665/sqft |
|
| 3/9/2021 | Listed for sale | $2,245,000+6.9%$2,751/sqft |
|
| 8/12/2020 | Listing removed | $2,100,000$2,574/sqft |
|
| 6/22/2020 | Price change | $2,100,000-4.5%$2,574/sqft |
|
| 3/25/2020 | Listed for sale | $2,200,000+44.3%$2,696/sqft |
|
| 11/21/2019 | Listing removed | $7,950$10/sqft |
|
| 10/20/2019 | Listed for rent | $7,950+9.7%$10/sqft |
|
| 3/31/2019 | Listing removed | $7,250$9/sqft |
|
| 1/17/2019 | Price change | $7,250-6.5%$9/sqft |
|
| 1/9/2019 | Price change | $7,750-6.1%$9/sqft |
|
| 12/31/2018 | Listed for rent | $8,250$10/sqft |
|
| 11/13/2017 | Sold | $1,525,000+1.7%$1,869/sqft |
|
| 10/7/2017 | Pending sale | $1,499,900+252.9%$1,838/sqft |
Source: Coldwell Banker Residential Brokerage - Dupont / Logan Circle #DC10073819 Report a problem |
| 5/23/1997 | Sold | $425,000$521/sqft |
|