| 3/4/2021 | Sold | $985,000-8.4%$208/sqft |
|
| 12/24/2020 | Pending sale | $1,075,000$227/sqft |
|
| 11/20/2020 | Listed for sale | $1,075,000+10.3%$227/sqft |
|
| 11/29/2019 | Listing removed | $975,000$206/sqft |
|
| 8/20/2019 | Listed for sale | $975,000$206/sqft |
|
| 7/11/2019 | Listing removed | $975,000$206/sqft |
|
| 5/30/2019 | Listed for sale | $975,000+2.7%$206/sqft |
|
| 12/28/2018 | Listing removed | $949,000$200/sqft |
|
| 12/20/2018 | Price change | $949,000-0.1%$200/sqft |
|
| 10/18/2018 | Listed for sale | $950,000$200/sqft |
|
| 10/16/2018 | Pending sale | $950,000$200/sqft |
|
| 10/16/2018 | Listed for sale | $950,000$200/sqft |
|
| 8/28/2018 | Pending sale | $950,000$200/sqft |
|
| 8/20/2018 | Price change | $950,000-1.6%$200/sqft |
|
| 8/9/2018 | Price change | $965,000-2%$204/sqft |
|
| 6/22/2018 | Price change | $985,000-0.5%$208/sqft |
|
| 5/23/2018 | Price change | $990,000+4.2%$209/sqft |
|
| 4/25/2018 | Price change | $950,000-4%$200/sqft |
|
| 11/2/2017 | Price change | $990,000-13.9%$209/sqft |
|
| 7/22/2016 | Listed for sale | $1,150,000-23.3%$243/sqft |
|
| 4/17/2016 | Listing removed | $1,499,000$316/sqft |
|
| 12/1/2015 | Price change | $1,499,000-11.8%$316/sqft |
|
| 10/17/2015 | Listed for sale | $1,700,000+14.1%$359/sqft |
|
| 6/23/2014 | Listing removed | $1,490,000$314/sqft |
|
| 5/16/2014 | Listed for sale | $1,490,000+155.4%$314/sqft |
|
| 11/21/2008 | Sold | $583,500$123/sqft |
|