| 7/27/2020 | Listing removed | $850,000$193/sqft |
|
| 6/24/2020 | Pending sale | $850,000$193/sqft |
|
| 6/19/2020 | Listed for sale | $850,000+6.4%$193/sqft |
|
| 2/19/2019 | Listing removed | $799,000$182/sqft |
|
| 1/10/2019 | Pending sale | $799,000$182/sqft |
|
| 11/20/2018 | Listing removed | $5,300$1/sqft |
|
| 10/22/2018 | Listed for rent | $5,300$1/sqft |
|
| 8/11/2018 | Listing removed | $5,300$1/sqft |
|
| 8/9/2018 | Listed for rent | $5,300$1/sqft |
|
| 8/7/2018 | Price change | $799,000-5.9%$182/sqft |
|
| 5/11/2018 | Listed for sale | $849,000-3%$193/sqft |
|
| 2/1/2018 | Listing removed | $875,000$199/sqft |
Source: Coldwell Banker United, Realtors - The Woodlands #66424343 Report a problem |
| 7/9/2017 | Listed for sale | $875,000+6.1%$199/sqft |
|
| 5/20/2016 | Listing removed | $825,000$188/sqft |
Source: Coldwell Banker United, Realtors - The Woodlands #86760139 Report a problem |
| 1/23/2016 | Price change | $825,000-5.7%$188/sqft |
| 11/6/2015 | Listed for sale | $875,000+15812%$199/sqft |
|
| 10/25/2014 | Listing removed | $5,499$1/sqft |
|
| 10/20/2014 | Price change | $5,499-99.4%$1/sqft |
|
| 9/19/2014 | Price change | $899,000-5.3%$204/sqft |
|
| 8/18/2014 | Price change | $949,000+15719.3%$216/sqft |
|
| 8/14/2014 | Price change | $5,999-99.4%$1/sqft |
|
| 7/21/2014 | Price change | $949,000+15719.3%$216/sqft |
|
| 7/15/2014 | Price change | $5,999-99.4%$1/sqft |
|
| 6/21/2014 | Price change | $949,000+15719.3%$216/sqft |
|
| 6/15/2014 | Listed for sale | $5,999$1/sqft |
|
| 3/11/2010 | Sold | -- |
|