$391,100
2 bd|3 ba|924 sqft
422 Tailback Rd, Troy, MT 59935
Off Market
Zillow last checked:
Listing updated:
Lori Schallenberger 406-363-3717,
Rocky Mountain Realty of Hamilton, Inc.,
Jason Schallenberger 406-369-7999,
Rocky Mountain Realty of Hamilton, Inc.
Not available
Estimated sales range
Not available
$1,287/mo
| Date | Event | Price |
|---|---|---|
| 4/15/2026 | Listed for sale | $199,000 |
Source: | ||
| Year | Property taxes | Tax assessment |
|---|---|---|
| 2025 | $320 -15.6% | $87,615 +44.1% |
| 2024 | $379 +5.7% | $60,801 |
| 2023 | $358 +1013.5% | $60,801 +1439.7% |
| 2022 | $32 +4.6% | $3,949 |
| 2021 | $31 +1.8% | $3,949 +9.1% |
| 2020 | $30 -0.4% | $3,620 |
| 2019 | $30 -23.4% | $3,620 -2.9% |
| 2018 | $40 -89.5% | $3,730 -92% |
| 2017 | $376 +40.3% | $46,830 +45.4% |
| 2016 | $268 | $32,201 |
Find assessor info on the county website