| 3/25/2022 | Sold | $1,085,000-9.4%$2,170/sqft |
|
| 2/15/2022 | Pending sale | $1,198,000$2,396/sqft |
|
| 2/15/2022 | Listed for sale | $1,198,000$2,396/sqft |
|
| 1/31/2022 | Listing removed | -- |
|
| 11/21/2021 | Price change | $1,198,000-7.1%$2,396/sqft |
|
| 9/2/2021 | Price change | $1,290,000-2.3%$2,580/sqft |
|
| 8/19/2021 | Price change | $1,320,000-5%$2,640/sqft |
|
| 7/19/2021 | Price change | $1,390,000-2.7%$2,780/sqft |
|
| 7/6/2021 | Price change | $1,428,000-3.5%$2,856/sqft |
|
| 6/20/2021 | Listed for sale | $1,480,000+118300%$2,960/sqft |
|
| 4/24/2019 | Listing removed | $1,500$3/sqft |
|
| 2/27/2019 | Price change | $1,500-6.3%$3/sqft |
|
| 1/10/2019 | Listed for rent | $1,600$3/sqft |
|
| 11/8/2018 | Listing removed | $1,600$3/sqft |
|
| 10/20/2018 | Listed for rent | $1,600+28%$3/sqft |
|
| 3/30/2017 | Sold | $1,250-99.9%$3/sqft |
|
| 12/14/2016 | Listing removed | $1,198,000$2,396/sqft |
|
| 7/19/2016 | Listed for sale | $1,198,000-7.7%$2,396/sqft |
|
| 6/17/2016 | Listing removed | $1,298,000+5.9%$2,596/sqft |
|
| 5/19/2016 | Listed for sale | $1,226,000-5.5%$2,452/sqft |
|
| 12/1/2015 | Listing removed | $1,298,000$2,596/sqft |
|
| 8/27/2015 | Price change | $1,298,000-3.9%$2,596/sqft |
|
| 7/22/2015 | Price change | $1,350,000-9.3%$2,700/sqft |
|
| 6/9/2015 | Listed for sale | $1,488,000$2,976/sqft |
|
| 11/3/2014 | Listing removed | $1,250$3/sqft |
|
| 10/20/2014 | Listed for rent | $1,250+19%$3/sqft |
|
| 3/23/2012 | Listing removed | $1,050$2/sqft |
|