| 1/14/2021 | Listing removed | -- |
|
| 11/20/2020 | Price change | $1,150,200+12.3%$1,278/sqft |
|
| 6/8/2020 | Listed for sale | $1,024,200-59.4%$1,138/sqft |
|
| 1/1/2014 | Listing removed | $2,520,000$2,800/sqft |
|
| 8/31/2013 | Price change | $2,520,000+64.7%$2,800/sqft |
|
| 5/10/2013 | Price change | $1,530,000+12.5%$1,700/sqft |
|
| 4/7/2013 | Price change | $1,360,000+45.5%$1,511/sqft |
|
| 12/28/2012 | Price change | $935,000-15.4%$1,039/sqft |
|
| 11/13/2012 | Listed for sale | $1,105,000+15.3%$1,228/sqft |
|
| 8/4/2010 | Listing removed | $958,400$1,065/sqft |
|
| 7/22/2010 | Listed for sale | $958,400-40.7%$1,065/sqft |
|
| 6/18/2010 | Listing removed | $1,617,300$1,797/sqft |
Source: Better Homes and Gardens Real Estate Metro Brokers #2599483 Report a problem |
| 1/26/2010 | Price change | $1,617,300-14.3%$1,797/sqft |
| 10/8/2009 | Price change | $1,887,300-12.5%$2,097/sqft |
|
| 6/2/2009 | Price change | $2,157,300-9.7%$2,397/sqft |
|
| 3/7/2009 | Price change | $2,389,500-11.1%$2,655/sqft |
|
| 1/20/2009 | Listed for sale | $2,686,500-0.5%$2,985/sqft |
|
| 9/15/2008 | Listing removed | $2,700,000$3,000/sqft |
|
| 7/22/2008 | Listed for sale | $2,700,000$3,000/sqft |
|