| 7/31/2021 | Listing removed | -- |
|
| 4/13/2021 | Listed for sale | $3,500,000+34.6%$2,893/sqft |
|
| 5/19/2020 | Listing removed | $2,599,900$2,149/sqft |
|
| 4/15/2020 | Price change | $2,599,900-3.5%$2,149/sqft |
|
| 3/17/2020 | Price change | $2,695,000-0.2%$2,227/sqft |
|
| 11/8/2019 | Price change | $2,700,000-3.6%$2,231/sqft |
|
| 9/9/2019 | Price change | $2,800,000-3.4%$2,314/sqft |
|
| 8/22/2019 | Listed for sale | $2,900,000+16%$2,397/sqft |
|
| 5/4/2019 | Listing removed | $2,500,000$2,066/sqft |
|
| 2/6/2019 | Price change | $2,500,000-13.8%$2,066/sqft |
|
| 1/15/2019 | Listed for sale | $2,900,000+7.8%$2,397/sqft |
|
| 1/30/2018 | Listing removed | $2,690,000$2,223/sqft |
Source: Coldwell Banker Residential Brokerage - Sacramento-Fair Oaks #16038248 Report a problem |
| 10/26/2017 | Price change | $2,690,000-2.2%$2,223/sqft |
| 9/12/2017 | Price change | $2,750,000-5.2%$2,273/sqft |
|
| 8/31/2017 | Price change | $2,900,000+11.5%$2,397/sqft |
|
| 6/29/2017 | Price change | $2,600,000-10.3%$2,149/sqft |
|
| 5/4/2017 | Listed for sale | $2,900,000+11.5%$2,397/sqft |
|
| 4/2/2017 | Listing removed | $2,600,000$2,149/sqft |
|
| 2/9/2017 | Pending sale | $2,600,000$2,149/sqft |
|
| 6/28/2016 | Listed for sale | $2,600,000-7.1%$2,149/sqft |
|
| 8/23/2015 | Listing removed | $2,800,000$2,314/sqft |
|
| 4/28/2015 | Listed for sale | $2,800,000$2,314/sqft |
|