| 8/5/2022 | Sold | $2,550,000+106.3%$621/sqft |
|
| 7/27/2020 | Sold | $1,236,100-10.4%$301/sqft |
|
| 7/12/2020 | Pending sale | $1,380,000$336/sqft |
|
| 6/25/2020 | Price change | $1,380,000-0.7%$336/sqft |
|
| 6/18/2020 | Price change | $1,390,000-0.7%$338/sqft |
|
| 6/15/2020 | Price change | $1,400,000-0.7%$341/sqft |
|
| 5/27/2020 | Price change | $1,410,000-0.7%$343/sqft |
|
| 5/21/2020 | Listed for sale | $1,420,000$346/sqft |
|
| 5/21/2020 | Pending sale | $1,420,000$346/sqft |
|
| 5/15/2020 | Price change | $1,420,000-0.7%$346/sqft |
|
| 5/12/2020 | Price change | $1,430,000-0.7%$348/sqft |
|
| 4/30/2020 | Price change | $1,440,000-0.7%$351/sqft |
|
| 2/5/2020 | Listed for sale | $1,450,000$353/sqft |
|
| 1/30/2020 | Pending sale | $1,450,000$353/sqft |
|
| 11/12/2019 | Listed for sale | $1,450,000-3%$353/sqft |
|
| 11/5/2014 | Listing removed | $1,495,000$364/sqft |
|
| 10/24/2014 | Listing removed | $6,900+6.2%$2/sqft |
|
| 8/12/2014 | Price change | $1,495,000-9.4%$364/sqft |
|
| 4/18/2014 | Listed for sale | $1,650,000+3.4%$402/sqft |
|
| 1/1/2014 | Listing removed | $1,595,000$388/sqft |
|
| 6/19/2013 | Listed for rent | $6,500+30.1%$2/sqft |
|
| 6/13/2013 | Listed for sale | $1,595,000+171.7%$388/sqft |
|
| 6/30/2011 | Listing removed | $4,995$1/sqft |
|
| 6/23/2011 | Listed for rent | $4,995$1/sqft |
|
| 3/30/1999 | Sold | $587,000$143/sqft |
|