| 3/9/2023 | Sold | $2,650,000+52.7%$569/sqft |
|
| 5/26/2020 | Sold | $1,735,000-8.4%$372/sqft |
|
| 5/1/2020 | Pending sale | $1,895,000$407/sqft |
|
| 1/31/2019 | Listed for sale | $1,895,000+261%$407/sqft |
|
| 6/21/2018 | Sold | $525,000-60.8%$113/sqft |
|
| 12/23/2017 | Listing removed | $1,340,000$288/sqft |
Source: Atlanta Fine Homes Sotheby's International Realty #5810816 Report a problem |
| 12/23/2017 | Price change | $1,340,000+145.9%$288/sqft |
| 11/8/2017 | Price change | $545,000-5.2%$117/sqft |
| 10/6/2017 | Price change | $575,000-3.4%$123/sqft |
| 8/23/2017 | Pending sale | $595,000$128/sqft |
| 3/2/2017 | Price change | $595,000-55.6%$128/sqft |
| 8/10/2016 | Listed for sale | $1,340,000+125.2%$288/sqft |
|
| 12/4/2014 | Listing removed | $595,000$128/sqft |
|
| 6/3/2014 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 4/22/2014 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 4/15/2014 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 3/18/2014 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 3/11/2014 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 12/7/2013 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 12/4/2013 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 10/6/2013 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 10/1/2013 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 9/29/2013 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 9/28/2013 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 6/30/2013 | Price change | $1,300,000+118.5%$279/sqft |
|
| 6/26/2013 | Price change | $595,000-54.2%$128/sqft |
|
| 6/18/2013 | Listed for sale | $1,300,000+239%$279/sqft |
|
| 7/22/2009 | Sold | $383,500$82/sqft |
|